Trénuj
s najlepším

CHAMPIONT je tu pre teba vo forme nápoja alebo sirupu a je vhodný aj pre tých najmenších športovcov od 6 rokov. Neobsahuje umelé sladidlá a zbytočné konzervanty. Obsahuje palatinózu, čo je novinka vo svete cukrov. Bližšie info nájdeš v infografike alebo prípadovej štúdii.

chrome
chrome
oval postavicka
test

Pre trénerov

arrow arrow
obrázok slider

1. MAKÁŠ?

Makáš a postupne sa z teba okrem vody vyplavujú minerály, hlavne sodík.

obrázok slider

2. ELEKTROLYTY

Elektrolyty - sú zjednodušene povedané minerály, ktoré hrajú kľúčovú rolu pri správnej hydratácii. Počas tréningu (dynamického,aerobného charakteru) tieto elektrolyty rapídne strácaš. Elektrolyty sú sodík, draslík, vápnik, horčík, chloridy a železo.

obrázok slider

PREČO HO POTREBUJEŠ?

Ak by si počas tréningu dopĺňal do svojho tela iba čistú vodu, nastane situácia, kedy zvyšné minerály ešte viac zriediš a vo výsledku budú telesné ionty ešte v nižšej koncentrácii ako pred doplnením vody. Ty strácaš, energiu, rýchlosť, si K.O.

obrázok slider

4. KTORÝ KEDY?

Pri iontových nápojoch sa zaoberáme tzv. osmolalitou. Osmolalita je množstvo rozpustenej látky napr. vo vode. Množstvo vody a minerálov privedených do organizmu musí byť v rovnováhe, preto sa rieši osmolalita hypotonických a izotonických nápojov.

obrázok slider

IZOTONICKÝ

30 min. pred a po výkone Je vhodný pre optimálnu hydratáciu a naplnenie zásob pred tréningom a po tréningu. Doplníš ním jednoduché a komplexné sacharidy, dosiahneš lepšiu svalovú regeneráciu a podporu imunity. Osmolalita je rovnaká ako v krvnej plazme, oproti hypotonickému nápoju sa vstrebáva pomalšie.

obrázok slider

HYPOTONICKÝ

počas výkonu Slúži na optimálne udržanie svalovej hydratácie. Menej zaťažuje tráviaci trakt, látky sa absorbujú rýchlejšie. Osmolalita je nižšia ako v krvnej plazme. Ak nedopĺňaš elektrolyty môže u teba dôjsť k svalovým kŕčom, únave slabosti.

test

PITNÝ REŽIM
E-BOOK

Championt je šampiónom medzi iontovými nápojmi. Prekvapí chuťou aj zložením. Ak sa chceš dozvedieť viac o tom, ako funguje pitný režim športovca a akú rolu v ňom zohrávajú iontové nápoje, stiahni si náš e-book.

Stiahnuť e-book
ikona

6Osviežujúcich príchutí

ikona

7Vitamínov a minerálov

ikona

10%Ovocnej šťavy

ikona

500ml osvieženia