Trénuj
s najlepším

CHAMPIONT je tu pre teba vo forme nápoja alebo sirupu a je vhodný aj pre tých najmenších športovcov od 6 rokov. Na rozdiel od umelých sladidiel obsahuje palatinózu, čo je úplnou novinkou vo svete cukrov. Tieto sirupy boli vyvíjané v spolupráci s vysokou školou SPU Nitra niekoľko rokov a sú odskúšané v hokejových kluboch, cyklistike a plávaní. Nápoje a sirupy CHAMPIONT boli vyvinuté na základe skúseností z iontových nápojov rady SSS – sport spring strong. Bližšie info nájdeš v infografike alebo prípadovej štúdii. Sirupy a nápoje je produktom spoločnosti Coffea Drinks, s. r. o., ktorá je na trhu už viac ako 15 rokov.

chrome
chrome
oval postavicka
test

PRE TRÉNEROV

arrow arrow
obrázok slider

1. MAKÁŠ?

Makáš a postupne sa z teba okrem vody vyplavujú minerály = ionty K, Na, Ca, Mg

obrázok slider

2. IONTY

sú zjednodušene povedané minerály, ktoré hrajú kľúčovú rolu pri správnej funcii bioprocesov tela. Počas tréningu a fyzickom zaťažní organizmu tieto ionty rapídne strácaš. Ionty sú sodík, draslík, vápnik, horčík, chloridy a železo.

obrázok slider

PREČO HO POTREBUJEŠ?

Ak by si počas tréningu dopĺňal do svojho tela iba čistú vodu, nastane situácia, kedy zvyšné minerály ešte viac zriediš a vo výsledku budú telesné ionty ešte v nižšej koncentrácii ako pred doplnením vody. Ty strácaš, energiu, rýchlosť a si K.O. Prečítaj si nižšie náš E-book.

obrázok slider

4. KTORÝ KEDY?

Pri iontových nápojoch sa zaoberáme tzv. osmolalitou. Osmolalita je jednotka celkového množstva látok rozpustených vo vode nachádzajúcej sa v bunkách. Množstvo vody a minerálov privedených do organizmu musí byť v rovnováhe, preto sa rieši osmolalita hypotonických a izotonických nápojov.

obrázok slider

IZOTONICKÝ

Nápoj má rovnakú hustotu aká sa nachádza v krvnej bunke a preto sa používa 30minút pred a po výkone. Je vhodný pre optimálnu hydratáciu a doplnenie iontov pred tréningom a po tréningu. Oproti hypotonickému nápoju sa vstrebáva pomalšie, preto treba dodržať 30 min. Doplníš ním jednoduché a komplexné sacharidy, dosiahneš lepšiu svalovú regeneráciu a podporu imunity.

obrázok slider

HYPOTONICKÝ

Nápoj zabezpečuje prienik iontov do vyššieho tlaku prostredia krvnej bunky. Vyšší tlak v krvnej bunke vzniká pri tréningu a výkone, potením a dehydratáciou. Hypotonické ionty zaťažujú menej tráviaci trakt a absorbujú sa rýchlejšie do krvnej bunky. Ak nedopĺňaš elektrolyty môže u teba dôjsť k svalovým kŕčom, únave slabosti.

test

PITNÝ REŽIM
E-BOOK

Championt je šampiónom medzi iontovými nápojmi vhodný aj pre dospievajúcu mládež, zameraný na aktívny pohyb to jest aeróbne spaľovanie pri športoch ako futbal, hokej, hádzaná, voleyball, basketbal, atletika, cyklistika a pod. Prekvapí chuťou aj zložením. Ak sa chceš dozvedieť viac o tom, ako funguje pitný režim športovca a akú rolu v ňom zohrávajú iontové nápoje, stiahni si náš e-book.

Stiahnuť e-book
ikona

6Osviežujúcich príchutí

ikona

7Vitamínov a minerálov

ikona

10%Ovocnej šťavy

ikona

500ml osvieženia